Фотовиставка Олександра Заклецького “Ті, що вижили”
Військові фотожурналісти – люди, які живуть фотографією серед війни, які висвітлюють емоції та будні наших військових, показують жахіття, які рашисти залишили після себе на нашій землі, доносять найважливіше – Правду про те, що відбувається в Україні.
Одним з таких фотографів є Олександр Заклецький (Alex Zakletsky), який публікує власні роботи з 2000 року. Фоторепортер, науковий журналіст, брав активну участь як фотограф та активіст у “Революції Гідності”, співпрацював з National Geographic Україна, відомий еколог, гастро-ентузіаст, куратор мистецьких проектів. А з травня 2022 року і дотепер Олександр є представником України в Європейському Парламенті Культури.

Крім цього, фотограф працює з дітками у прифронтових територіях – з 2015 року – організовує їм майстер-класи, освітні проєкти та арт-терапії.

В суботу, 16 вересня в Нікосії пройде його благодійна фотовиставка “Ті, що вижили” (“Survived Ones”).
Представлені роботи – це сукупність деталей, які висвітлюють непомірну жорстокість російської армії, яка з 24 лютого 2022 року розпочала повномасштабну війну проти України. Ключова тема виставки – документальне фотосвідчення російського терору, показ того, як війна впливає на дітей і дитинство. Речі “переживають” війну та її наслідки: новий дитячий комбінезончик, який сохне біля розбомбленого будинку, іграшки в знищеній квартирі….

Перше фото в серії “Ті, що вижили” зроблено на початку звільнення Київської області, в Броварському районі, де Олександр працював разом із саперами та документував їхню діяльність. Наразі серія фото “in progress”, тому що прямо зараз фотограф їздить деокупованими територіями і збирає ці історії іграшок, “що вижили”.

Ідея започаткувати серію виникла під час розмінування одного з танків окупантів, де він побачив іграшку української дитини і подумав: люди приїхали в іншу країну вбивати дітей і вкрали іграшку, щоб принести радість іншим дітям. Це розуміння не вкладалося в голову.
“Я звертав увагу на іграшки, речі, трагічні пози, які самі по собі вже рвали душу. Хотілось показати не казкову історію іграшок, не мультяшну, а реальну. Бо кинута іграшка – викликає трагізм, а в антуражі зруйнованих територій – контекст стає особливо болючим,” – каже автор.

Від світлин крається серце та перехоплює подих, а очі до останнього відмовляються вірити в жорстоку реальність нашого сьогодення.
За кожною фотографією стоїть чиясь історія, чиєсь життя.

Тема деокупації і дітей війни – дуже особиста для фотографа, адже він і досі пам’ятає своїх племінниць, що кожного літа жили в Ірпені, а в ту зиму перелякано ховалися в київському підвалі. Сьогодні вони знову можуть радіти ірпінській мальовничій природі – дивом їхній будинок “вижив” і пережив окупацію. На жаль, не всім так пощастило та в деяких оселях з іграшкою вже ніхто ніколи не пограється.

Приходьте 16 вересня на виставку робіт Олександра Заклецького, яка буде проходити, з 18:00 до 20:00 у кінотеатрі Pantheon, Нікосія в рамках показу дуже щирого і доброго українського документального фільму “День Незалежності”.
Запрошуйте іноземних друзів, адже ми маємо голосно говорити про нашу біду, щоби весь світ почув про всі жахіття, які зараз переживають українські діти за межами Батьківщини.
Захід організовано активісткою Льолею Філімоновою та Товариством Українсько-Кіпрської Дружби з благодійною метою – збір на Аутел 4T для Зведена Тактична Група “Адам”/ “Adam” tactical group, в складі якої перебувають кіномитці «Вавилон’13» – Ярослав Пілунський і Ivan Bannikov.
Дрони -це база, ґрунт, щоб дати відсіч окупантам. І нам всім потрібно, щоб вони були у наших захисників!
Вхід безкоштовний.
https://goo.gl/maps/zkNSPXBb4mcsjYaf8
Теги: Александр Заклецкий (Alex Zakletsky), виставка