Друга річниця звільнення Ірпеня від окупантів

Звільнення Ірпеня 28 березня 2022 року стало першим кроком на шляху звільнення України від російської окупації. Протягом 23 днів кілька тисяч мешканців жили без зв’язку, електроенергії та опалення. Під час окупації росіянами було зруйновано близько 75% інфраструктури міста, більше 300 мирних жителів загинуло. Ірпінь, як місто-герой, став не тільки символом форпосту Києву, а також містом, де місцеві жителі пізнали всю “красу” “русского мира”: тортури, насилля, вбивства та грабежі.

Як усе було 2 роки тому згадує Вощикова Ірина, ірпінчанка, поетка, лауреатка та дипломантка конкурсів “Гранослов” та “Молода Україна”, редакторка та дизайнерка українських книжок:

“Так дивно почуватися безхатченком, коли 20 років працювала по 10-14 годин щодня у власній компанії, без відпочинку, без продиху… Коли вдалося неймовірними зусиллями придбати спочатку квартиру, а потім великий будинок в центрі квітучого паркового міста, де могли розміститися всі – і ми, і батьки, і ті, хто потребує допомоги чи порятунку…
Але два роки тому ми втратили все матеріальне…. Дім вигорів вщент …”


Залишити коментар