У Ларнаці штрафують за марнотратне використання води

У зв’язку з тривалою посухою, що охопила Кіпр, Районна організація самоврядування Ларнаки (ΕΟΑ Λάρνακας) активізує заходи зі збереження води. мешканців регіону штрафуватимуть за використання шлангів для миття тротуарів, доріг, балконів, огорож і автомобілів. Такі дії порушують Закон «Про заощадження води (спеціальні заходи)» №1/1991, ухвалений ще на початку 1990-х для реагування на періоди водного дефіциту.

Перші результати кампанії вже відчутні: під час перевірок, що відбулися 10 та 11 травня в місті та районі Ларнаки, представники ΕОΑ зафіксували 15 випадків порушення водного законодавства. За кожне таке порушення було накладено адміністративний штраф. Ще 20 мешканцям винесено офіційні попередження.

Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства, особа, яка порушує правила економії води, вважається винною у кримінальному правопорушенні й може бути покарана ув’язненням до трьох місяців, штрафом до 513 євро або обома санкціями. Водночас, у більшості випадків порушення можна врегулювати в досудовому порядку — сплативши штраф у розмірі 51 євро.

ΕОΑ Λάρνακας також інформує, що уповноважені інспекційні групи регулярно здійснюватимуть виїзди з метою моніторингу дотримання законодавства. У разі виявлення фактів порушення водокористування фіксуватимуться протоколи та передаватимуться для подальших санкцій.

За словами представників організації, нинішнє літо обіцяє бути складним через обмежені запаси води, і лише відповідальне ставлення громадян допоможе уникнути запровадження ще суворіших обмежень, таких як тимчасові відключення водопостачання.

Громадян закликають проявити екологічну свідомість та ощадливо користуватись водою. Для повідомлення про порушення діє цілодобова телефонна лінія: 24501000.

ΕОΑ Ларнаки


Залишити коментар