Особиста посланниця Генсека ООН з кіпрського врегулювання розпочинає місію

Сьогодні, 12 травня 2025 року, офіційно розпочалася місія Марії Анхели Ольгін, особистої посланниці Генерального секретаря ООН з кіпрського питання. Очікується, що візит дипломатки на Кіпр відбудеться протягом травня.

Президент Республіки Кіпр Нікос Христодулідіс, виступаючи у неділю, підтвердив, що вже мав телефонну розмову з пані Ольгін. За його словами, попередню дату особистої зустрічі визначено, проте офіційне оголошення зробить сама дипломатка.

Глава держави наголосив, що початок роботи пані Ольгін — важливий етап у контексті подальших кроків з пошуку рішення кіпрського питання.

Нагадаємо, що Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш призначив Марію Анхелу Ольгін своєю особистою посланницею після досягнення домовленості між обома сторонами на неофіційній розширеній зустрічі, яка відбулася у Женеві 17–18 березня. Метою її мандату є просування наступних кроків у процесі переговорів щодо кіпрського врегулювання.

Очікується, що під час її візиту на Кіпр відбудуться окремі зустрічі з представниками обох громад, а також із міжнародними спостерігачами.

Джерело Сyprus Тimes

Читати також

Президент Христодулідіс: Тактика Татара не сприяє переговорам про возз’єднання Кіпру


Залишити коментар