Українська громада Кіпру черговий раз закликає поліцію розслідувати акт вандалізму на меморіалі Якір-Серце у Ларнаці
Акт вандалізму проти українського меморіалу в Ларнаці викликав нову хвилю обурення серед громади.
Товариство Українсько-Кіпрської Дружби звернулося до поліції після чергового акту вандалізму на пам’ятнику «Якір-Серце» на набережній Фінікудес у Ларнаці. Цей меморіал, який став символом єдності та згуртованості українців з початку повномасштабної війни росії проти України 24 лютого 2022 року, зазнав значних пошкоджень 8, 9 і 10 листопада 2024 року.
Згідно з офіційним зверненням до поліції, вандали не лише вкотре викрали український прапор, але й знищили клумби, свічки та розмальовані українськими дітьми камінці, які символізували їхні рідні міста. За останні 2,5 роки українська громада Ларнаки повідомляла про понад 30 випадків вандалізму щодо цього меморіалу.
«Якір-Серце», подарований Ларнаці містом-побратимом Одесою, є єдиним матеріальним пам’ятником, що представляє Україну на Кіпрі. Це місце зустрічей офіційних осіб, проведення українських заходів та вшанування пам’яті загиблих. Щотижня його відвідують посли, європейські делегації, місцеві жителі та туристи, аби висловити свою підтримку українському народові.
Раніше, 31 березня 2023 року, представниця української громади Ольга Філімонова отримала обіцянку від старшого інспектора поліції Кіпру Андреаса Ангелідіса, що питання захисту цього меморіалу буде під його особистим контролем. Пізніше поліція Ларнаки включила «Якір-Серце» у свою програму патрулювання. Також було подано пропозицію меру Ларнаки про встановлення камер спостереження, що має допомогти у запобіганні подібним інцидентам.
Українська громада занепокоєна, адже наближається символічна дата — 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України. За цей час понад 80 000 українських солдатів, котрі захищали Батьківщину, загинули, 11 000 мирних жителів, зокрема 2000 дітей, втратили життя, більше ніж 20 000 українських дітей були насильно депортовані до росії.
Українці Кіпру прагнуть мати безпечне місце, де можуть вшанувати пам’ять загиблих. Громада вкотре закликала кіпрську поліцію провести ретельне розслідування нещодавнього акту вандалізму та забезпечити захист меморіалу від подальших руйнувань.
Текст листа

Читати також
Теги: вандалізм, громада, Ларнака, поліція, Якір-Серце