Одеса виступає на захист «Якоря-Серця»
Українська громада Кіпру вперше отримала публічний коментар щодо меморіалу «Якір-Серце», розташованого на набережній Фінікудес у Ларнаці. Якір, подарований Одесою Ларнаці у 2019 році як символ побратимства між містами, від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну став місцем зустрічей, гуртування, єднання та пам’яті для українців на Кіпрі.
За останні три роки меморіал піддається постійним руйнуванням. Невідомі вандали викрадають українські прапори, паплюжать плакати, нищать квіти та камінці, розмальовані дітьми камінці, трощать свічки. Українська громада, представлена Товариством Українсько-Кіпрської Дружби, неодноразово зверталася до місцевої влади та поліції з проханням розслідувати ці інциденти, посилити охорону «Якоря-Серця», забезпечити цілодобове відеоспостереження та надати меморіалу офіційний статус, однак за три роки жодного рішення так і не було ухвалено.
Публічний коментар надав міський голова Одеси, Геннадій Труханов. За його словами, Одеська міська рада готова ще раз звернутися до керівництва Ларнаки.
“Ми вже зверталися до влади Ларнаки. Ми ще раз звернемося та відпрацюємо механізм. Це може бути відеоспостереження або фізична охорона”, — зазначив мер Одеси.
Відео Зої Казанжи
Це звернення викликає обережний оптимізм після трьох років боротьби громади за визнання офіційного статусу меморіалу та захисту від злочинців.
Як повідомила голова Товариства Українсько-Кіпрської Дружби Ксенія Мухортова:
“До цього часу ми отримували лише слова підтримки з боку поліції та місцевої влади, але жодних реальних дій не було. Офіційний лист Одеської міської ради до муніципальної влади Ларнаки може стати поштовхом до вирішення проблеми актів вандалізму проти народного меморіалу «Якір-Серце» у Ларнаці”.
Нагадаємо, що «Якір-Серце» став для українців на Кіпрі майданчиком для тематичних акцій: тут проводять мітинги, волонтерські збори коштів, а також події громади й урочисті заходи до пам’ятних дат. Незважаючи на неодноразові випадки руйнувань – свічки пам’яті запалюють щоразу, коли Україна зазнає втрат і болю від російських обстрілів та загибелі мирного населення; діти розмальовують нові камінці; волонтери вішають новий прапор України та прибирають уламки.
Можна вказати, що зрушення в діалозі відбулося завдяки неодноразовим зверненням до одеської влади волонтерки Льолі Філімонової, яка протягом 3х років шукає шляхи вирішення проблеми вандалізму.
З Зоєю Казанжи – журналісткою, письменницею, громадською активісткою з Одеси і радницею голови Одеської ОДА Льоля провела розмову про можливу допомогу в діалозі з одеською владою. І ось гарний результат – перше публічне звернення голови Одеси.
Коментар мера Одеси розглядається як перший крок до більш активної підтримки української діаспори на Кіпрі з боку міста-побратима. Українська громада очікує на конкретні рішення від муніципалітету Ларнаки щодо організації охорони та надання меморіалу «Якір-Серце» офіційного статусу.
Читати також
Теги: Якір-Серце